piątek, 26 sierpnia 2016

Platformy schodowe: recenzja Ascendor PLG7

Pisaliśmy już o tym, że sprzęty takie jak platformy schodowe są nieocenione jeśli chcemy niwelować bariery architektoniczne. A sposobów na dobre niwelowanie ograniczeń jest dość sporo. Wystarczy wymienić choćby: krzesełka schodowe, schodołazy oraz wspomniane na początku platformy.

Oczywiście poszczególne rozwiązania różnią się między sobą. Krzesełka schodowe wymagają sporej mobilności użytkownika ze względu na to, iż musi on być w stanie wejść na nie samemu. Schodołazy instalowane są na stałe, dlatego najlepiej sprawdzają się w domu czy na klatce schodowej. Rzecz ma się bardzo podobnie w przypadku innego sprzętu dla niepełnosprawnych, jakim są oczywiście platformy schodowe. 

Ascendor PLG7 to bardzo zaawansowany sprzęt. Cechuje się nie tylko eleganckim wyglądem lecz również dość dużą funkcjonalnością. Gwarantuje bezpieczeństwo zarówno osobie korzystającej z niego, jak też każdej innej osobie będącej na trasie przejazdu platformy. Posiada ona specjalny system uniemożliwiający przełamanie sprzętu. Kolejnym atrakcyjnym dodatkiem jest wykorzystanie specjalnych, spuszczanych barierek mających chronić użytkownika przed wypadnięciem. Dodatkowo wbudowane są również czujniki ruchu i przycisk awaryjny zatrzymujący platformę w razie sytuacji awaryjnej.

Ascendor PLG7 wyróżnia się zdecydowanie dzięki swojej niezwykle niskiej wadze, co jest głównie zasługą zastosowania aluminium. Obsługa platformy jest niezwykle prosta i intuicyjna dzięki użyciu pilota z wyświetlaczem ledowym. Jeśli mechanizm jest zainstalowany na torze krzywolinowym, będzie automatycznie zwalniać na zakrętach. Platformy schodowe PLG7 to świetny produkt o bardzo wysokim poziomie stąd bardzo dobrze sprawdzą się nawet w wąskich przestrzeniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz